Kurser - Djursland

Djursland

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    BoostYourself
    Start: 21.02.18
    onsdag 16:00
    Mette Madsen
  • @navn
     
    Hensyntagende Yoga - få ny energi og livsglæde
    Start: 27.02.18
    tirsdag 13:00
    Karin Gersbøll
    Grenaa, Pavillonen
  • @navn
     
    Hensyntagende Yoga - få ny energi og livsglæde
    Start: 27.02.18
    tirsdag 14:30
    Karin Gersbøll
    Grenaa, Pavillonen
  • @navn
     
    Sy din helt egen By XXXX jersey kjole ala Margot, DuMilde el. King Loui
    Start: 19.02.18
    mandag 18:30
    Maiken Bo Würtz Liliendal
    Ebeltoft, Ebeltoft Skole
  • @navn
     
    Sy og strikke café for alle - til baby
    Start: 05.03.18
    mandag 09:30
    Maiken Bo Würtz Liliendal
    Ebeltoft, Ebeltoft Bibliotek
 

Er startet

  • @navn
     
    Akrylmaleri
    torsdag 12:00
    Steen Christensen
    Ebeltoft, Tinghuset
  • @navn
     
    Bevægelse i vand
    torsdag 15:00
    Poul Bengtsen
    Grenaa, Vestre Skole
  • @navn
     
    Bevægelse i varmtvand
    tirsdag 18:00
    Lena Nielsen
    Grenaa, Hedebo Centret
  • @navn
     
    Bevægelse i varmtvandsbassin
    tirsdag 19:15
    Lena Nielsen
    Grenaa, Hedebo Centret
  • @navn
     
    Bevægelse i varmtvandsbassin
    torsdag 10:15
    Anette Vendelboe Nielsen
    Grenaa, Hedebo Centret
  • @navn
     
    Bevægelse i varmtvandsbassin
    torsdag 09:30
    Anette Vendelboe Nielsen
    Grenaa, Hedebo Centret
  • @navn
     
    Bevægelse i varmtvandsbassin
    torsdag 17:15
    Anette Vendelboe Nielsen
    Grenaa, Hedebo Centret
  • @navn
     
    Bevægelse i varmtvandsbassin
    torsdag 16:30
    Anette Vendelboe Nielsen
    Grenaa, Hedebo Centret
  • @navn
     
    Bevægelse i varmtvandsbassin - for kronikere
    mandag 18:15
    Anette Vendelboe Nielsen
    Grenaa, Hedebo Centret
  • @navn
     
    Bevægelse i varmtvandsbassin - for kronikere
    mandag 17:30
    Anette Vendelboe Nielsen
    Grenaa, Hedebo Centret
  • @navn
     
    Blomsterbinding
    onsdag 19:00
    Alice Pedersen
    Kolind, Alice
  • @navn
     
    Blomsterbinding
    torsdag 14:30
    Alice Pedersen
    Kolind, Alice
  • @navn
     
    FriRytmeDans
    torsdag 19:45
    Tine Dahl Andreasen
    Grenaa, Kattegatskolen
  • @navn
     
    Harmonika - Nye, let Øvede
    torsdag 17:00
    Bent Nielsen
    Knebel, Mols skolen
  • @navn
     
    Harmonika - Øvede
    onsdag 16:45
    Bent Nielsen
    Ebeltoft, Ebeltoftskole
  • @navn
     
    Harmonika for begyndere og let øvede
    mandag 14:00
    Vivi Albér
    Auning, Auning Bibliotek
  • @navn
     
    Harmonika for begyndere og let øvede
    torsdag 15:00
    Vivi Albér
    Grenaa, Pavillonen
  • @navn
     
    H-hold Malekursus
    fredag 15:00
    Anette Brønnum
    Grenaa, Skovstjernen
  • @navn
     
    Tegning for øvede
    mandag 13:00
    Steen Christensen
    Ebeltoft, Tinghuset
  • @navn
     
    Væveholdet hos LOF
    tirsdag 17:00
    Ebeltoft, LOF
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.

Kalender